Hediye Vermek Neden Önemli?

Hediye Vermek Neden Önemli ?

Hediye vermek hayatınızın ayrılmaz bir parçası olduğundan, hayatımızdaki hediyelerin gerçek önemine özel bir ilgi göstermek isteriz. Bir hediye verdiğinizde, karşılığında bir şey almayı beklemeden isteyerek yapılmalıdır. Bir sonraki kişinin yüzüne bir gülümseme koymak, bir hediye vermek ve daha fazlasını vermeniz için yeterli motivasyondan daha fazlasıdır. Ayrıca, hediye alıcısına sahip olduğunuzu, düşüncelerinizde göstermenin benzersiz bir yoludur.

Güzel bir hediye aldığımızda sevinç ve şaşkınlığı bir arada yaşar, o anı hiçbir zaman unutmayız. Önemli günlerde veya hiç beklenmedik anlarda gelen bir hediyeyi almak kadar, sevdiğimiz bir insana hediye vermenin de mutluluğu bir başkadır. Hediye veren kişi olmanın daha fazla memnuniyeti vardır; parasal olarak ölçülemeyen bir duygu. Bir hediyeyi açmaktan aldığınız sevinç, ancak anlıktır, ancak verim, sürdürülebilir olan daha tatmin edici bir deneyim sunar.

Hediye verme, insan davranışları, psikologlar, antropologlar, ekonomistler ve pazarlamacılar ile uzun zamandır en çok sevilen bir konu olmuştur. Hediyeler vermenin, ilişkilerin tanımlanmasına ve bağların güçlendirilmesine yardımcı olarak, şaşırtıcı ve karmaşık ve insan etkileşiminin önemli bir parçası olduğunu bulmuşlardır. Gerçekten de, psikologlar çoğu zaman, en büyük psikolojik kazanımları bir hediyeden alan alıcıdan ziyade verenin olduğunu söylüyorlar. Kalabalıklar, trafik ve ticarileştirme hayal kırıklığına uğrayanlar, yılın bu zamanında hediye vermekten vazgeçmek için cazip olabilirler.

Vermenin toplumsal değeri insanlık tarihi boyunca kabul edilmiştir. Binlerce yıl boyunca, bazı yerli kültürler çömlekçiliğe katıldılar, aşırı verenleri kutlayan karmaşık bir tören. Kültürel yorumlar değişse de, çoğu zaman bir klandaki veya köydeki belli bir ailenin statüsü, en çok kim tarafından sahip olunan tarafından değil, en çok kim tarafından verilmişti.

Araştırmacılar, hediye vermeyi bırakan kişilerin önemli sosyal ipuçlarını kaybettiğini söylüyor. Ama hediye vermenin en büyük etkisi kendimiz olabilir. Başkalarına vermek, onlara duyduğumuz duyguları güçlendiriyor. Bize etkili ve şefkatli hissettiriyor.

Hediyenin haklı olarak bir sanat olduğu söylenir. Her zaman hediyenin kalpten geldiğinden emin olun ve karşınızdakine uyacak şekilde kişiselleştirin ve kendinize özgü hale getirin.

Kaynak: www.kuraq.com

Sizde kbn.com.tr adresimizden sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeler bulabilirsiniz.

 

Sayfayı Paylaşın
Pinterest Linkedin


United States of America