En Uygun Yazıcı Nasıl Seçilir

EN UYGUN YAZICI NASIL SEÇİLİR ?

Gelişen teknolojiye paralel olarak yeni nesil cihaz satın almak da günden güne zorlaşıyor. Rekabetin fazlasıyla arttığı yazıcı sektöründe de kendinizi uygun yazıcı seçmek için zorlanabilirsiniz. Bu kafa karışıklığını kolay atlatabilmeniz için kriterler konusunda sizlere yardımcı olacak birkaç püf noktasını bu yazıyla sizlerle paylaşmak istedik.

Hali hazırda piyasada farklı ihtiyaçlara uygun birçok farklı marka ve model bulunmakta. Bunlar arasında seçim yapmadan önce kendi kategorinizi belirlemenizde fayda var. Yazıcı üretimi yapan firmalar ürünleri üzerinde kullanılacak alanlara göre çeşitli uygulamaya veya ekstra donanım koyarlar. İşte bu ekstra uygulama ve yazılımlar sizin tercih sebebinizi etkileyecek faktörler arasında yer alıyor.

 

Ev Kullanıcıları

Eğer bir ev kullanıcısı iseniz alacağınız yazıcının baskı hızına çok önem vermenize gerek yok. Çünkü akşam evde baskı almak için bolca zamanınız var ve hızlı baskı alan bir yazıcıya ekstra para vermeniz gereksiz. Öncelikle şu soruyu kendinize sormalısınız: Ben nasıl bir kullanıcıyım? Yazıcınız ile erişime nasıl geçeksiniz. USB kablo, Kablosuz bağlantı, akıllı telefon veya bir USB bellek.  Tabii ki bu tarz ekstra özellikler alacağınız yazıcının maliyetini etkileyecek ve yukarılara çekecektir. Ama şunu unutmamalısınız bu yazıcıyı evde kullanacaksınız ve mobil cihaz bağlantısı veya kablosuz bağlantı yerine USB bağlantısını seçebilir veya evde internete bağlanmak için USB girişli bir modem-router kullanıyorsunuz bu cihaz ile USB bağlantılı yazıcınızı ağa açabilirsiniz. Bu tarz ufak özellikler sizin daha işlevsel bir yazıcıya sahip olmanızı sağlayabilir. Ev kullanıcılarına tavsiyelerimiz her ne kadar basit ve az özelliğe sahip bir yazıcı seçmelerini söylesek de en azından çok fonksiyonlu bir model tercih edebilirler. Bu sayede fotokopi çekmek için dışarıda zaman kaybetmemiş olacaklar.

 

Öğrenciler

Eğer bir öğrenciyseniz yıl boyunca değişik zamanlarda baskı ihtiyacınız artacak (ödev teslim zamanları). İhtiyacınıza uygun bir yazıcı almanızda fayda var. Eğer üniversite seviyesindeyseniz çift taraflı baskı yapan bir modele yönelebilirsiniz. Bu sayede kağıt konusunda tasarruf sağlamış olacaksınız. Sadece birkaç ders ödevi için fotoğraf baskısı yapan yazıcılara yönelmemenizi tavsiye ederim. Bu tar baskılarınızı dışarıdan bir baskı merkezinden alabilirsiniz. Sizin için önemli olan kaliteli bir baskı ve bu sebepten mürekkep püskürtmeli bir yazıcı işinizi görecektir. Çok fonksiyonlu bir yazıcıya da çok fazla ihtiyacınız olamayacağı için sade ve baskı maliyeti açısından uygun bir seçenek sunan yazıcı tercih edebilirsiniz.

 

Tanklı Yazıcı Nedir? Ne İşe Yarar?


Hazır konu uygun maliyetli yazıcılardan açılmışken, bu imkanı sunan tanklı yazıcılardan bahsetmek istiyorum. Tanklı modellerin geçmişte orjinal olmayan ve pek çok markayı kullanarak değiştirilmiş versiyonlarını çıkarmışlardı. Bu nedenle pek çok kullanıcı orijinal olmayan bu ürünlerle sorun yaşadı.

İşte bu nedenle Epson halen ilk ve tek orijinal tanklı sürekli mürekkep sistemlerini üreterek, Epson standardında garantili ürünleri piyasaya sundu. İster evde çalışın ister ofiste, Epson’ın kullanıcılarının beğenisine sunduğu mürekkep tanklı yazıcılar, baskı ve iş maliyetlerinizi azaltmak için tasarlanmış uygun bir çözüm. Yüksek kapasiteli inkjet yazıcılar uygun maliyet, kullanım kolaylığı, kalite ve güvenilirliği bir araya getiriyor. Bu tarz yazıcıların avantajlarına baktığımızda ilk olarak cihazın sahip olduğu yüksek kapasiteli dahili mürekkep tankının olduğuna görüyoruz. Tabii ki yaklaşılması zor düşük maliyetli baskı da cabası. Bunun yanı sıra orijinal Epson garantisi ile bilmediğiniz teknik servislerle uğraşmak zorunda da kalmıyorsunuz.

 

 

Kaynak : cnnturk.com

 

 

Sayfayı Paylaşın
Pinterest Linkedin


United States of America