Ajanda Tutma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır ?

 

AJANDA TUTMA ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANILIR ?

 

Bir hafta boyunca yapılması gereken tonlarca iş varken her şey gözümüzde büyüyor. Sorumluluklar arka arkaya geliyor. Kulüpler, stajlar, ödevler, vizeler…. Hepsi bir araya geldiğinde bunların üstesinden gelemeyecek gibi oluyoruz…  Bu kaosa sebep olan şey aslında plansızlık oluyor. Plansız olmak, yapılacak işlerin altından kalkabilmeyi de bir hayli zorlaştırıyor. Gözümüzde büyüyen sorumluluklarımız, dağ gibi önümüze çıkıyor ve arkasını göremiyoruz. Sanki gözleri bozuk olan bir insan gibi gözlüğe ihtiyaç duyuyoruz. Bu bozukluğu, düzensizliği giderecek en önemli şey ise ajanda kullanma alışkanlığı kazanmak! Sonrasında her şey netleşecek!

 

Ajanda kullanma alışkanlığı kazandığınız an, yapacağınız işler belirli bir düzene girmiş olacak ve sorumluluklarınız gözünüzde büyümeyecek. Her işin yapılacağı günün ve saatin belli olması hayatınızı da fazlasıyla düzene sokacak. Hadi beraber ajanda kullanma alışkanlığı kazanalım!

Ajanda Kullanmayı Nasıl Alışkanlık Haline Getirebiliriz ?

 

Aslında bakarsak, ajanda kullanmayı hepimiz çok istiyoruz fakat uygulamaya geçemiyoruz. Uygulamaya geçsek de bir süre sonra sürekliliğini sağlayamıyoruz. Bazen de güzel bir planlama yapsak da hafta bitiminde planların birbirine girdiğini ve çoğunun aksadığını görüyoruz. Bunun başlıca sebebi haftalık veya aylık planlar yapmak. Bunu detaylıca anlatmadan önce, ajanda kullanımını aktifleştirmek için bir öneride bulunacağız;

 

Ajanda Kullanma Alışkanlığı İçin Motive Edecek Bir Ajanda Almak!

Motivasyon cümleleriyle dolu sayfalar kimimizin göz zevkine hitap etmiyor olabilir. Bu yüzden, kimimiz dümdüz ajandalardan; kimimiz rengarenk motivasyon dolu ajandalardan hoşlanırız. Kimimiz tarihli, kimimiz tarihsiz kullanımı tercih eder. Öncelikle hangi grupta olduğunuzu belirlemelisiniz. Tarihsiz ajandada nasıl plan yapacağız diye düşünebilirsiniz. Tarihsiz ajandalarda bu tamamen size bırakılmış. Yani siz, başkasının hazırladığı şekilde değil de kendi ihtiyacınıza göre tarihleri oluşturuyorsunuz. 

 

Kaynak: blog.e-bursum.com

  

Kendinize göre bir ajanda bulmanın oldukça zor bir seçim olduğunu düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Kbn.com.tr adresinden zevkinize göre bir ajanda bulabilir veya fikir edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaşın
Pinterest Linkedin


United States of America